הרחקת נחשים מאיזור הבית

לוכד נחשים: הרחקת נחשים מאיזור הבית

הפרדת האמת מן האגדה

כמו בכל נושא הקשור לנחשים, גם בשיטות להרחקתם מן הבית ישנם אין סוף סיפורי אגדות אשר אינם עוזרים בכלל להרחקתם של נחשים וחלקם אף מזיקים למי שינסה אותם.בין המיתוסים הנפוצים ניתן למצוא:

שפיכת בנזין בחצר - מיתוס זה לא רק שאינו עוזר, הוא מסוכן מכל בחינה. אדי בנזין רעילים באוויר, סכנה של התלקחות וחילחול אל מי התהום הופכים מיתוס זה למסוכן יותר מהנחשים עצמם.

פיזור סיד, חצץ וקליפות ביצים - אמנם מיתוסים אלו אינם מזיקים במיוחד אך גם אינם תורמים דבר, העור של הנחש מורכב מאותו חומר אשר מורכבות הציפורניים שלנו ולכן הוא אטום כמעט לחלוטין למים ולכל מגע לא נעים. נחש יוכל לזחול על שברי זכוכית מבלי להפצע כך שכל המכשולים הנ"ל אינם מפריעים לנחש בכלל והוא יזחל עליהם בשמחה.

חתולים - חתולים הם אמנם טורפים מוצלחים מאוד אך אינם מבטיחים הגנה מנחשים. הם מסוגלים להרוג נחשים צעירים ונחשים לא ארסיים אבל בנוסף הם הורגים גם כל חיה קטנה אחרת הנקראת בדרכם וגרמים נזקים עצומים לסביבה. חתולים, בניגוד לאמונה הרווחת, אינם חסינים לארס נחשים והכשה מנחש ארסי יכולה להוות גזר דין מוות גם לקשוח שבחתולים.


שיטות יעילות להרחקת נחשים

נקיון החצר - מכיוון שנחשים הינם בעלי חיים בישניים הם אינם אוהבים להיות חשופים. חצר נקייה מעשבייה, ג'אנק וכל דבר אשר נחשים יכולים למצוא בו מסתור היא חצר שבה סיכוי נמוך יותר למצוא נחשים.

הרחקת מזון - ריחם של כלובים עם מכרסמים או ציפורים נישא למרחוק ומאותת לנחשים שישנו אוכל בשפע ולכן יש סיבה לקפוץ לבקר. כשאר מרחיקים ריחות של בעלי חיים קטנים (תוכונים, אוגרים, שרקנים, אפרוחים) הסיבות של הנחש לקפוץ לביקור קטנות.

אטימת הבית - קירות "שפריץ", רווחים מתחת לדלתות, ענפי עצים הנושקים לחלונות, כל אלו מאפשרים לנחשים להכנס לבית בקלות יתרה. טיפול בבעיות הנ"ל מצמצם משמעותית את סיכוי הנחשים להכנס הביתה.